SYROP Z CEBULI – DOMOWY LEK NA KASZEL, PRZEZIĘBIENIE ORAZ GRYPĘ.

Syrop z cebuli jest bardzo prosty i szybki w wykonaniu a co najważniejsze skuteczny w walce z przeziębieniem, grypą i kaszlem.

Syrop z cebuli działa wykrztuśne, bakteriobójczo, dezynfekującą i kojąco. Ułatwia odkrztuszanie i oczyszcza drogi oddechowe. Obniża ciśnienie, działa moczopędnie, poprawia trawienie i przemianę materii. Często stosowany do poprawienia apetytu i przy arteriosklerozie.

Składniki:

– 2 średniej wielkości cebule
– 6-8 łyżek stołowych cukru lub miodu (w przypadku użycia miodu, pokrojona cebula musi być nim zalana w całości).

Przygotowanie:
Do wyparzonego i suchego słoika wrzucamy cienką warstwę cebuli (pokrojonej w drobną kostkę) i posypujemy cukrem, następnie na warstwę cukru nakładamy warstwę cebuli i znów posypujemy cukrem. Szczelnie zakręcamy słoik, kilka razy wstrząsamy i odstawiamy na kilka godzin.

Dawkowanie:

W przypadku przeziębienia dorośli 5 razy dziennie po łyżce stołowej natomiast dzieci maksymalnie 5 razy dziennie po małej łyżeczce.

W przypadku uciążliwego kataru moczymy w syropie z cebuli patyczek kosmetyczny i rozsmarowujemy syrop w wewnętrznych krawędziach nosa lub w przypadku małych dzieci, nakładamy grubszą warstwę pod nosem.

Na katar skuteczna jest również maść majerankowa, przepis poniżej:

MAŚĆ MAJERANKOWA DLA DUŻYCH I MAŁYCH – PRZEPIS.

Jeśli wykonałaś już syrop z cebuli, wyraź w komentarzu swoją opinię.

Jeden komentarz do “SYROP Z CEBULI – DOMOWY LEK NA KASZEL, PRZEZIĘBIENIE ORAZ GRYPĘ.

  1. Dwie najlepsze bronie przed przyziębieniem, zarówno na katar, kaszel, jak i gorączkę: mleko z czosnkiem i miodem oraz syrop z cebuli. Nie znajdzie się nic lepszego, co wyleczy zamiast maskować objawy. I co najważniejsze bez efektów uboczynych w przeciwieństwie do leków farmaceutycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *